Aktualu
Pirmadienis, 20 kovas 2017 00:00

Skelbimų lenta tėveliams

Vadovaujantis Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo 2017 m. kovo 15 d. įsakimu Nr. 35-191 „Dėl ikimokyklinių ir priešmokyklinių grupių veiklos 2017 metų vasarą" 1.1.30 p.,

Kauno vaikų darželis "Dvarelis" liepos mėnesį nedirbs!

Vaikus laikinai priims Kauno Aleksoto vaikų lopšelis-darželis

Plačiau Peržiūrėti dokumentą

vaikai2016

Antradienis, 17 Gegužė 2016 00:00

Keičiasi maitinimo organizavimo tvarkos aprašas ugdymo ir vaikų socialinės globos įstaigose

Nuo 2016 m. sausio 1 d. įsigalioja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. lapkričio 11 d. įsakymo Nr. V-964 „Dėl maitinimo organizavimo ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokyklose ir vaikų socialinėse globos įstaigose tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimas. Tvarkos aprašas nustato vaikų maitinimo, vykdomo ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokyklose, šeimynose ir vaikų socialinės globos įstaigose, reikalavimus.

Kas keičiama tvarkos apraše?

Tvarkos aprašo pakeitime numatoma, kad šis tvarkos aprašas nustato keletą reikalavimų ir šeimynose. Nuo Tvarkos aprašo pakeitimo įsigaliojimo šeimynose kaip ir mokyklose bei vaikų socialinėse globos įstaigose turės būti sudarytos higieniškos sąlygos nemokamai atsigerti geriamojo vandens, nemokamai vanduo gali būti tiekiamas puodukuose, stiklinaitėse ir buteliukuose.

Tvarkos aprašo pakeitime papildytas draudžiamų tiekti vaikų maitinimui maisto produktų grupių sąrašas. Draudžiama tiekti maisto produktus, į kurių sudėtį įeina iš dalies hidrinti augaliniai riebalai. Apribotas gėrimuose cukraus kiekis – pridėtinio cukraus ne daugiau kaip 5 g/100 g. Tačiau bus sūrio ir mėsos gaminiuose leidžiamas didesnisdruskos kiekis – vietoje iki 1 g/100 g galima iki 1,7 g/100 g.

Visom maitinimą teikiančiom įstaigom numatytas papildomas reikalavimas, sudaryti sąlygas kiekvienam vaikui pavalgyti prie švaraus stalo.

Vaikų socialinės globos įstaigos sudarinės valgiaraščius 10 darbo dienų laikotarpiui (švenčių ir poilsio dienomis vaikų maitinimui valgiaraščiai netaikomi, maitinimas organizuojamas pagal galimybes dalyvaujant vaikams).

Nuo 2016 m. sausio 1 d. tvarkos aprašas ir valgiaraščiai turės būti skelbiami mokyklos internetinėje svetainėje, jeigu mokykla tokią turi.

Kokie patiekalų gaminimo ir patiekimo reikalavimai?

Tvarkos aprašas nurodo, kad gaminant maistą turi būti naudojama kuo mažiau druskos ir cukraus (druskos ne daugiau kaip 1 g/100g, pridėtinio cukraus ne daugiau kaip 5 g/100g.

Kiekvieną dieną turi būti patiekiama daržovių ir vaisių. Rekomenduojama, kad vaisiai būtų tiekiami atskiro maitinimo metu.

Su karštu pietų patiekalu turės būti patiekiamos daržovės ar vaisiai arba jų salotos.

Plačiau Peržiūrėti dokumentą

Penktadienis, 22 Gegužė 2015 00:00

Informuojame

2014 m. balandžio 29 d. įstaigos pavadinimas pakeistas iš Kauno 36-asis vaikų darželis į